Grupa terapeutyczna dla młodzieży! Zapraszamy!

Bycie nastolatkiem jest piękną przygodą. Dojrzewanie to czas odkrywania samego siebie, świata i relacji z innymi ludźmi. Czasem jednak w trakcie tej przygody można przeżyć to, co utrudnia zrozumienie własnych myśli, emocji i zachowań, powoduje lęki i cierpienie.

W trakcie naszych spotkań poszukamy odpowiedzi na pytanie jak angażować się w to, na czym Ci zależy, kiedy czujesz zmęczenie i brakuje Ci motywacji, skupimy się na tym, jak możesz dostać się do wybranego celu tak, by doświadczenia lęku nie powodowało, że uciekasz i wreszcie jak skutecznie działać, kiedy doświadczasz nieuchronnych w życiu błędów. Nauczymy się wsłuchiwać się w swoje myśli, rozpoznawać emocje, redukować napięcie i wreszcie podejmować działanie, które będzie w zgodzie z Twoimi wartościami i zmieni trudy dorastania w przyjemną podróż ku dorosłości. To wszystko wydarzy się w atmosferze wsparcia grupy rówieśniczej.

Dla kogo?

Grupa przeznaczona jest dla nastolatków w wieku 14-17 lat doświadczających objawów z kręgu zaburzeń depresyjnych i lękowych oraz doświadczających trudności w tworzeniu i podtrzymywaniu relacji z rówieśnikami.

Jak dołączyć?

Na konsultacje wstępne kwalifikujące do udziału w grupie zapraszamy Nastolatka wraz z Rodzicami / Opiekunem Prawnym. Terminy konsultacji ustalane są indywidualnie pod nr tel. 666-732-776. Prowadzi je psychoterapeutka prowadząca grupę terapeutyczną. Ich celem jest ocena, czy grupa terapeutyczna będzie optymalną formą wsparcia dla Nastolatka, służy określeniu potrzeb, zbadaniu gotowości do uczestnictwa i wyjaśnieniu ewentualnych wątpliwości.

Czas trwania spotkania

120 min

Terminy i ilość spotkań

Przewidujemy cykl 12 spotkań z częstotliwością 1 spotkanie w tygodniu. Czas trwania całego cyklu to 3 miesiące. Spotkania będą odbywały się w czwartki w godzinach 16.30 – 18.30

Ilość osób

4 – 8

Specjalista prowadzący grupę terapeutyczną:

Mgr Alicja Ciszewska – psycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo – behawioralny (PTTPB nr 449), członek Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej, posiada certyfikat European Association for Behavioural and Cognitive Therapies (EABCT), wieloletni pracownik Oddziału Psychiatrii Młodzieżowej Centralnego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *